נעליים לסוכרתיים ומדרסים לכף רגל סוכרתית

March 30 2023doritr

סוכרת היא מחלה הנובעת מליקוי בחילוף החומרים. היא באה לידי ביטוי ברמה גבוהה של סוכר בדם. המחלה המדוברת נגרמת על ידי אי היכולת של הגוף או כשל של הגוף בייצור אינסולין. האינסולין הוא הורמון שמפריש הלבלב כאשר הוא מסייע בהמרה של הגלוקוז לצורה שתאפשר את היצירה של האנרגיה ואת ההתפתחות של התא. הסוכרת למעשה גורמת לכך הרמה של הגלוקוז בדם לא תהיה סדירה וכן שייגרם נזק למערכת העצבית. כיום אנשים אשר חולים בסוכרת צריכים להקפיד על תזונה נכונה ותואמת למצב, פעילות גופנית וכן להבין מהם הסיבוכים שיכולים להיווצר מהמחלה ולהקפיד להימנע עד כמה שניתן מהמורכבויות והסיבוכים שיכולים להיווצר בגין המחלה. בשל העובדה כי סוכרת יכולה לגרום לזיהומים ולפצעים ברגליים, חשוב ביותר להקפיד על נעילת נעליים לסוכרתיים אשר שומרות על כף הרגל וכן התאמת מדרסים ייעודיים לחולי סוכרת.

לאיזה בעיות רגליים יכולה לגרום סוכרת?

הסוכרת יכולה לגרום לעיוותים שונים בכף הרגל, לשברים קטנים בעצמות של הרגליים או לזיהומים וזאת בשל העובדה שחולי סוכרת סובלים מחוסר תחושה ברגליים. על כן, חשוב מאוד שחולי סוכרת ינקטו בכל אמצעי הזהירות הנדרשים בכדי להימנע מפציעות או זיהומים ברגל שעלולים להיות מאוד מסוכנים להם. עליהם להתבונן באופן יומיומי על כפות הרגליים שלהם בכדי לבחון האם יש פצעים שיכולים להזדהם או בעיות שונות במבנה כף הרגל והדבר החשוב ביותר הוא ללא ספק לבחור נעליים איכותיות התואמות לכף הרגל שלהם. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי נעליים אשר יכולות להתאים לרגליים סוכרתיות וחשוב ביותר להגיע לחנות אשר ידוע כי היא מציעה נעלי נוחות לגברים וגם לנשים אשר סובלים ממחלת הסוכרת אשר מצד אחד יתמכו ברגל ויסבו לאדם את הנוחות האידיאלית ואת השמירה המקסימלית על כף הרגל ומצד שני יראו הכי טוב שאפשר.

מדרסים לחולי סוכרת- מה חשוב לדעת?

ניתן להסיק ממחקרים שונים כי לסוליות של הנעל יש השפעה יעילה על כפות הרגליים של אנשים סוכרתיים ולא פעם הן יכולות למנוע בעיות נפוצות בכפות רגליים סוכרתיות. על כן, חשוב ביותר להתאים מדרסים איכותיים לחולי זוכרת אשר המטרה שלהם היא לאפשר לסוליה להיות הכי מותאמת למצבם והכי נוחה. המטרה היא כמובן למנוע גם פציעות שיכולות להיווצר בכף רגל סוכרתית, כיבים, מוגלות, שברים ועוד. כמובן שלא כדאי להתאים מדרסים לסוכרת בכל מקום באשר הוא ויש לבחור בחברה אמינה ומקצועית אשר ידועה ביכולת המקצועית שלה להתאים מדרסים איכותיים ביותר לכל חולה סוכרת בהתאם למבנה כף הרגל המדויקת שלו וכן בהתאם לפרמטרים נוספים שיש לקחת בחשבון.

כמובן שגם רכישת נעליים לסוכרתיים היא דבר שיש לבצע רק בחנות שידוע כי ניתן למצוא בה מגוון רחב של סוגי נעליים נוחות ואיכותיות אשר יכולות להתאים בצורה הטובה ביותר לכפות הרגליים של אדם חולה סוכרת וכן לאפשר לו לשמור על כפות הרגליים שלו.

 

Share: