גישור גירושין וטיפול משפחתי: השלמה או תחליף?

May 19 2023doritr

כאשר זוג מחליט להתגרש, מדובר על החלטה שתשפיע על כל אחד מבני הזוג וכמובן, על כל בני ביתם. אם יש להם ילדים, הרי שתקופת הגירושין תהיה עבורם תקופה לא פשוטה בכלל. אף ילד לא רוצה לראות את הוריו מגיעים למצב של פרידה וכל ילד שואף שתהיה לו משפחה שלמה, המורכבת מאב ומאם.

על כן, אם החלטתם להתגרש, חשוב מאוד שתעשו את זה בצורה נכונה, הן עבור הילדים שלכם והן עבורכם. הליך גישור משפחתי יכול לסייע לכם ולילדים שלכם לצלוח את הגירושין בצורה הטובה ביותר ולצאת מהתקופה המדוברת עם מגוון כלים שיסייעו להם להתמודד עם השגרה החדשה.

ישנם מקרים שבהם יהיה צורך לבחור בהליך גישור משפחתי וישנם מצבים שבהם ניתן להסתפק בגישור גירושין בלבד.

מהו ההבדל בין גישור גירושין לגישור משפחתי?

גישור משפחתי יעסוק במגוון רחב של קונפליקטים וכן הוא לרוב יכלול כמה בני משפחה ולא רק את הזוג. אם יש סכסוך בין אחד ההורים לילדיהם או בין שני ההורים לילדים שלהם, הרי שלא פעם תהליך גישור מעין זה יכול לסייע להגיע להחלטות משותפות ופתרונות.

הליך גישור גירושין לעומתו הוא הליך המתבצע מול בני הזוג בלבד. להליך המדובר לא מצורפים אנשים נוספים. גם אם מופעל לחץ חיצוני על הזוג, הרי שההליך המדובר יתבצע מולם בלבד.

מלבד זאת, בעוד שאת הליך גישור גירושין מהווים חוקים שונים שנותנים את הדרך והמתווה להליך, הרי שאת היחסים בין בני המשפחה לרבות המשקעים בין הצדדים ועוד, לא מלווים חוקים שונים ועל כן, לרוב אין צורך לבחור עבור גישור משפחתי איש מקצוע שהוא גם עורך דין לענייני משפחה, אך יש בכך יתרונות.

התוצר הסופי של התהליך

הבדל נוסף הוא התוצר הסופי. בגישור גירושין בסופו של דבר נוצר הסכם גירושין שמסדיר את היחסים בין הזוג המתגרש הן בהווה והן בעתיד, ביחס לממון שלהם, ביחס לרכוש שלהם ועוד. בגישור משפחתי אין למעשה תוצר סופי כלשהו שאליו מכוונים והמטרה היא לפתור סכסוכים שונים ולהגיע להחלטות משפחתיות שנכונות לכל הצדדים.

כיצד בוחרים מגשר גירושין או מגשר משפחתי?

בין אם מדובר על מגשר משפחתי ובין אם מדובר על מגשרת גירושין או מגשר גירושין, אין ספק שחשוב לבחור אותם בצורה נכונה, על מנת שהם אכן יסייעו לכם לממש את המטרות של ההליך. על כן, בדקו היטב האם המגשר הוא גם עורך דין לענייני משפחה, עם מומחיות ספציפית בדיני גירושין במידה ומדובר על הליך גירושין.

בדקו האם למגשר יש לא מעט המלצות מלקוחות מרוצים אשר מעידים כי ההליך שהוא ביצע איתם היה יעיל והשיג את התוצאות הטובות ביותר.

היפגשו עם הגשר ובדקו האם מדובר על איש מקצוע שניתן לסמוך עליו, האם אתם מרגישים מספיק בנוח לדבר אתו, האם הוא סבלני, אמפטי, קשוב ועוד.

Share: