לא טסים לאמסטרדם בלי כרטיס סים לאירופה

May 21 2023Oded B

אין ספק, לא טסים לאמסטרדם בלי כרטיס סים לאירופה או ללא חבילת גלישה לחו”ל. ככה או ככה, אתם צריכים להיות סמוכים ובטוחים שתהיו זמינים במהלך השהות שלכם באחת מהערים הכי ציוריות באירופה, אמסטרדם הנפלאה.

מרגישים שאמסטרדם קוראת לכם לבוא לבקר בה? אנחנו רוצים שתכירו את הדרכים הכי משתלמות לשמור על קשר ותקשורת מלאה עם בני המשפחה, החברים והקולגות במקום העבודה. בעוד שבשנים עברו האופציה העיקרית הייתה רכישת כרטיס סים לאירופה או לחו”ל באופן כללי, כיום ניתן גם לרכוש כרטיסי ESIM, חבילות גלישה ועוד. איך זה עובד? באופן הבא:

  1. אתם רוכשים את חבילת הגלישה או את כרטיס הסים.
  2. משנים את ההגדרות לפי ההוראות של חברת הסלולר.
  3. בעת נחיתה במדינת היעד, יש להדליק את נדידת הנתונים ולאפשר לטלפון גישה לרשת.

אילו כרטיסי סים קיימים כיום?

כרטיסי הסים הכי נפוצים כיום הם כרטיסי הסים הניתנים לרכישה כאן בישראל, בעוד כי חלק מהאנשים עדיין בוחרים לרכוש את הכרטיסים שלהם במדינת היעד שבה הם נוחתים. חשוב לקחת בחשבון, כרטיסי סים הנרכשים במדינות זרות בד”כ מצריכים את השינוי של מספר הטלפון.

אם חשוב לכם לשמור על מספר הטלפון הישראלי שלכם, ההמלצה הכי נכונה היא לרכוש כרטיס סים לאירופה כאן בישראל. במקרה של תקלה בתקשורת, תהיה לכם חברת סלולר ישראלית לפנות אליה לקבלת תמיכה טכנית. כמו כן, בעת רכישת סים בישראל, מספר הטלפון בד”כ אינו משתנה.

מהו כרטיס ESIM ולמה נחשב מומלץ?

כרטיס eSIM הוא אחד מהפיתוחים האחרונים בתחום של כרטיסי סים דיגיטליים. כרטיס זה בעצם מהווה חלופה לכרטיסי ה-SIM הפיזיים, המשמשים ברוב הטלפונים הניידים בימינו. במילים אחרות, זהו כרטיס סים לחול דיגיטלי שאינו מצריך כל התקנה פיזית במכשיר.

בתוך כך, היתרון בשימוש ב-eSIM בחו”ל הוא בכך שלא צריך לסחוב כרטיס סים פיזי לשום מקום ולא צריך להתעסק עם הגדרות הנייד בעת החלפת כרטיס סים. על מנת להתקינו, יש צורך אך ורק לסרוק קוד QR אשר מאפשר את פתיחת הטלפון לשימוש בחו”ל.

כמה עולה כרטיס סים לאירופה?

אם תבחרו לרכוש את כרטיס הסים שלכם במדינה בה אתם נוחתים (קחו בחשבון שמספר הטלפון לרוב יוחלף למספר מוקמי), ברוב המדינות יגבו לא יותר מ-$20 דולר עבור כרטיס SIM רגיל, שזה שווה לערך לכ-70 – 75 ₪. בישראל, המחירים לעיתים יקרים יותר, אבל במקרים רבים שווים את התוספת במחיר.

ניתן לרכוש כרטיסי סים בסיסיים החל מעלויות של כ-50 ₪ – 150 ₪ ומעלה, תלוי מה נפח הגלישה שמעוניינים לקבל. כמו כן, כדאי לקחת בחשבון גורמים כמו דקות שיחה הכלולות בכרטיס וכן הודעות סמס (למרות שרובנו משתמשים בחינם בוואטסאפ).

בסופו של דבר, אם עושים את הבדיקות הנכונות, כולל השוואת מחירים בין כרטיסי סים לחו”ל, אפשר לחסוך גם מאות שקלים (למשל, כאשר טסים עם כל המשפחה וזקוקים לכמה חבילות גלישה).

Share: