במה עוסק עו”ד רשלנות רפואית?

June 14 2023Oded B

מי הוא עורך דין רשלנות רפואית?

עורך דין רשלנות רפואית הוא אותו עו”ד אשר מתמחה במקרים הנוגעים לפגיעות רפואיות כתוצאה מרשלנות רפואית על ידי גורם רפואי זה או האחר. רשלנות הצוות הרפואי עשויה לכלול את רשלנותו של הרופא בלבד, של האחות, של הצוות, של בית החולים עצמו ועוד, כאשר התביעה המשפטית תוגש בהתאם לחומרת הפגיעה ונסיבותיה.

בהקשר הזה של הדברים, עורכי דין בדינים של רשלנות רפואית, תפקידם הוא לעזור ללקוחותיהם להבין את הזכויות שלהם, אבל לא רק. מעבר לעשיית סדר בכל הנושא של זכויות הלקוח שנפגע כתוצאה מהרשלנות, עו”ד יהיה חייב לבדוק ולסקור את כלל העובדות של המקרה. באופן הזה, עורכי דין רשלנות רפואית יחקרו את האירוע ויקבעו אם הייתה מעורבת רשלנות כלשהי במהלכו. כאשר תחפשו את אותו\ה עו”ד שילווה אתכם, שימו דגש על 2 היבטים הבאים:

1) ניסיון עורך הדין בתחום

בדקו את הניסיון ואת ההתמחות של עורך הדין, מכיוון שכל איש מקצוע עשוי להתמחות בנישות משפטיות-רפואיות אחרות.

2) חוות דעת מומחים

בדקו האם עורך הדין עובד בצמוד למומחים אשר מסוגלים לספק חוות דעת מקיפות ומקצועיות.

כיצד עורך הדין יכול לסייע גם לכם?

בנוסף על מה שציינו לעיל, עורך דין רשלנות רפואית יכול לנהל מו”מ עם חברות ביטוח וקליניקות רפואיות או בתי חולים, כדי להשיג ללקוחות את הפיצוי המגיע להם עבור הפציעה או הסבל שלהם. בסופו של דבר, בין אם מדובר על רשלנות בלידה או רשלנות רפואית מסוג אחר, עורכי דין לרשלנות רפואית הינם בעלי ניסיון בטיפול בנושאים משפטיים מורכבים במיוחד. מדוע? ובכן, חשוב להבין כי מקרים של רשלנות רפואית מאוד קשים להוכחה בבית המשפט.

אגב, מה שציינו כאן למעלה (הנושא של קושי הוכחת הרשלנות בבית המשפט) זה לא בהכרח קשור לזה שבתי המשפט בישראל עמוסים כבדרך קבע, אלא בגלל שלפציעות ופגיעות אצל מטופלים יכולות להיות סיבות רבות ושונות. בשורה התחתונה, הגום האנושי הוא אורגניזם אשר בנוי מאיברים-איברים. ככזה, הגוף האנושי יכול להיפגע כתוצאה משלל סיבות שונות, ככה שחובת ההוכחה על עורך הדין.

המטרה של עורך הדין שלכם

בחלק גדול מהמקרים, בתי המשפט פוסקים לטובת בתי החולים וספקי שירותי הבריאות השונים, אבל זה לא אומר שאתם צריכים להתייאש מראש ולוותר על הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית. בפועל, אם מסתייעים בעורך הדין הנכון, הסיכויים לניצחון בתביעה הולכים ועולים.

במובן הזה של הדברים, המטרה של עו”ד רשלנות רפואית היא להגן על זכויות הלקוח ולחייב ספקי שירותי בריאות באחריות לרשלנותם לכאורה. אם אתם מוצאים את עורך הדין הנכון, סביר להניח שהוא ייאבק במרץ ואמביציה גבוהה כדי להשיג לכם את הפיצויים המפצים אתכם על חלק או כל ההיבטים הבאים: הוצאות רפואיות, הפסדי שכר, הוצאות כספיות בגין הסעות לטיפולים רפואיים, החזר הוצאות בגין טיפולים רפואיים ייחודיים ועוד.

#עו"ד רשלנות רפואית
#רשלנות רפואית עורך דין
#תביעת נזיקין גוף
Share: