איך מאלפים כלבים בפנסיון – כל מה שרציתם לדעת ויותר

October 25 2023spiderus_admin

אילוף כלבים בפנסיון הוא פתרון יעיל בכמה מובנים שונים והיבטים חשובים. בתור התחלה, יש לכם מי ששומר על הכלב בזמן שאתם בחו”ל או מסיבה אחרת. שנית, ישנם פנסיוני כלבים אשר גם עוסקים באילוף כלבים – קראו כאן וגלו כיצד זה עובד בפועל.

כמה מילים על אילוף כלבים בפנסיון

עבור בעלי כלבים שאינם יכולים למצוא זמן להיפגש עם מאלף כלבים באופן קבוע, יש את הפתרון של פנסיון כלבים. בפנסיון, הכלב שלכם יקבל טיפול מקצועי מאת מאלפי כלבים מנוסים, שיעזרו לו לפתח כל מיני מיומנויות התנהגותיות בסיסיות, כמו למשל:

  • הליכה עם רצועה בצורה קורקטית וללא משיכות המובילות לחנק של הכלב.
  • פקודות בסיסיות כמו “שב”, “שכב”, “ארצה” וכולי.
  • לימוד התנהגות נכונה בבית, כולל לימוד עשיית צרכים בחוץ (גמילה ממתן שתן בבית).

בנוסף למה שציינו כאן למעלה, פנסיון אילוף כלבים יספק לכלב שלכם גם פעילות גופנית רבה, אשר חיונית לבריאותו הכללית.

מה כולל תהליך האילוף בפנסיון כלבים?

תהליך האילוף בפנסיון כלבים תמיד מתחיל בפגישת היכרות בין 3 צדדים – המאלף, הכלב והבעלים של הכלב. רבים מהמאלפים יגידו לכם שעבודת האילוף האמיתית היא בכלל מול הבעלים, ולא מול הכלב. לכן, במהלך הפגישה, המאלף יבחן את ההתנהגות של הכלב, אבל גם יבחן היטב את ההתנהגות של הבעלים כלפי הכלב. בהתאם לכך, המאלף יפעל על פי תוכנית אימון מותאמת אישית לכלב. באופן כללי, התוכנית בדרך כלל תכלול שיעורי אילוף פרטניים, פעילות גופנית, זמן משחק עם כלבים אחרים, אימון הכלב בעזרת חיזוקים שונים ועוד. בהיבט הזה, חשוב לציין כי המאלפים בפנסיון עובדים עם הכלבים באמצעות שיטות חיוביות, המבוססות על חיזוקים חיוביים, כגון פינוקים ומשחקים.

מהם היתרונות של אילוף כלבים בפנסיון?

ישנם כמה יתרונות באילוף כלבים שמתבצע בפנסיון, כמו למשל הנושא של יעילות האילוף. האילוף בפנסיון מאפשר לכלב לקבל טיפול מקצועי מאלפי כלבים מנוסים, בזמן קצר יחסית, וזה הרבה יותר יעיל מאשר אילוף ביתי. כמו כן, כדאי לקחת בחשבון את 2 היתרונות הבאים:

  • איכות האילוף: הפנסיונים מציעים תנאי טיפול ברמה גבוהה, המבטיחים שהכלב שלכם יקבל את הטיפול הטוב ביותר. זה, כשלעצמו, שווה כל שקל ושקל.
  • נוחות: פנסיונים של כלבים מאפשרים לבעלי הכלבים לעסוק בשגרת חייהם בזמן שמקצועני אילוף מאמנים את הכלבים.

לסיכום, עד כמה אילוף גורים שונה מאילוף כלבים בוגרים?

בפועל, ישנם כמה וכמה הבדלים בין אילוף גורים לבין אילוף כלבים בוגרים. קודם כל, במהלך החודשים הראשונים לחייו של הגור, רוב המאלפים יגידו לכם שעדיין לא מומלץ לאלף את הכלבון הקטן. כמו כן, צריך לקחת בחשבון שמשך תהליך האילוף בפנסיון תלוי בצרכים של הכלב ובשיטת האימון. בדרך כלל, תהליך האילוף בפנסיון נמשך בין שבועיים לשלושה שבועות, אם כי אילוף גורים לעיתים יצריך תקופה ממושכת יותר של אימונים. בנוסף, יש להביא בחשבון את סוג הכלב. ישנם כלבים אשר למדים מהר יותר מאחרים, בעוד שחלק מהכלבים יצריכו יותר אימונים וחיזוקים שונים. לסיכומו של דבר, אם מקפידים על אילוף אשר מותאם לסוג הכלב, התוצאות מגיעות בד”כ די במהרה.

 

Share: